Cumhuriyet Halk Parti Sözcülüğü Yapan Selin Sayek Böke’nin Uzun Zamandır İstifa Etmeye Çalıştığı Anlaşıldı

İKİ YIL GECİKEN İSTİFA

Cumhuriyet Halk Parti Sözcüsü olarak, iki yıldır görevde bulunan Selin Sayek Böke’nin, göreve başladıktan, birkaç hafta sonrasından itibaren istifa etmeye çalışmış…

Her Salı günü, grup toplantısının ardından, istifa etmeye çalıştığı, fakat çevredekilerin, alkışlamalarına anlam veremediğinden, sürüncemeli bir halde, bugüne kadar gelindiği anlaşıldı.

İSTİFA APARTMAN GÖREVLİSİNDEN

Güçlükle ulaştığımız, Böke’nin apartmanında görevli, İlyas Arabacıoğlu’dan edindiğimiz bilgiye göre; Durum sanıldığından da, karmaşık.

-Selin ablayı tanırım severim. Uzun zamandır bizim apartmanda oturur. Mesela 100 tllik iş yaptırsa, 10 lira bahşiş verir eheuhe. Lokum gibi insandır. Sonra Bir iki yıl önce televizyonda gördük. Genellikle Salı öğle namazına yakın çıktığını farkettik. E bizde malum tanıdık diye, izlemeye başladık. Birşey anlamadık ama olsundu, nihayetinde bizim tanıdık. Hatta konu komşu akraba herkese haber falan verirdik. Sonra birgün, her konuşma sonrası eve, mutsuz, döndüğünü farkettim. Dayanamadım sordum?

– Abıla neying var?

Paradigma, son çeyrek, istikrar, istihdam, diktatörlük, kabul edilemez, sine-i millet, falan derken, ben aradan istifayı duydum. E tabi Memleket icabı durumu şıp diye anladım. Sorunu halledebileceğimi söyledim çok mutlu oldu. Hatta 200 tl ateş etti.

Sonrası malum, istifa bildirisini kaleme aldım. Tabi yine dayanamadı, -parti karar organı, kurullar, sosyal demokrasi, evrensel falan birşeyler ilave etti. Fakat maksat hasıl oldu. Selin abla iki yıl sonrada olsa derdini halka anlatmış oldu.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir