Dünya,  Genel,  Spor

Vejeteryan Genç Bayramda Hindistan’ı Tercih Etti.

Kurban kesilmesine karşı olduğu cevresi tarafindan da bilinen Hayvan hakları savunucusu Fatih A. çareyi Hindistan’da müslümanlari linç etmekte buldu. Her yıl kurban zulmüne karsi hayvanların çaresiz kaldığından yakinan genç, buna karşı Türkiye’de fiziksel ve psikolojik tepkilere maruz kaldığını belirtti. Kurban kesenleri dövmek hep arzusuydu, fakat Türkiye’de bunu başaramamıstı.

Hindistan’da kurban kesmenin yasak oldugunu ve kurban kesen müslümanların linç edildiğini haberlerden öğrenen Fatih A. tatilde Hindistan’i tercih etti. “Yıllardır üzerimde birikmiş baskıdan kurtulduğum için çok mutluyum. Bugün bir kaç tane kurban kesen müslüman yakaladık ve derslerini verdik. Bundan sonra her bayramda buraya gelmeyi düşünüyorum. Başka türlü hayvan hakları mücadelesinin başarisiz olacağına kendimi inandırmaktan korkuyorum” dedi.

Öte yandan, kendilerine “Genç Müslüman Kardeşler” adı veren bir grup, havaalanında Fatih A. için karşılama kararı aldı. Fatih A.’ nın hangi havaalanına ineceğini öğrenemeyen grup, 81 ildeki bütün havaalanlarina nöbetçiler yerleştirdi.

Gelişmeleri bildireceğiz.

Senden, benden, bizden...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir