Genel,  Sağlık,  Siyaset

Abdurrahman Dilipak Yoğun Bakıma Alındı

İstanbul Sözleşmesi üzerinden LGBT bireylere ve kadınlara hakaret etmeyi alışkanlık haline getiren Dilipak, bu kez sert kayaya çarptı. Dilipak, Cuma namazı sonrası Ayasofya Cami önünde saldırıya uğradı. 

Saldırganlar biri polise yaptığı açıklamada Dilipak’ın hastanede olmasından dolayı üzgün oldugunu belirtti. Türk halkından özür diledi. “Kurtulmuş, ama çıkar çıkmaz başkaları isini bitirir. Bize kısmet olmadığı icin üzgünüz” ifadesinde bulundu. 

Öte yandan, İçişleri Bakanlığı Dilipak hakkında soruşturmaya gerek duymadı. İçişleri bakanı Soylu “Zaten bizden ve MİT’den aldığı emirleri yerine getiriyor, üzerine bir de soruşturma acarsak ifşa olabilir. Toplumu canlı ve diri tutmak bakanlığımızın görevi” seklinde açıklamada bulundu. 

Bakan Soylu’nun sözlerine “Sayin Cumhurbaşkanım” diye başlamaması tepki topladı. 

Ağzı burnu dağılan Dilipak, hastaneden yaptıgı açıklamada, “madem İstanbul sözleşmesini savunuyorsunuz, beni niye dövdünüz” şeklinde tepkisini gösterdi. 

Dilipak’ın önümüzdeki günlerde coronavirusten ölmesi bekleniyor. Mal varlığını Cağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlayacağı konuşuluyor. 

Senden, benden, bizden...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir